Wsparcie ośrodków innowacji dla Ukrainy
2022-03-08

Wsparcie ośrodków innowacji dla Ukrainy

Koleżanki i Koledzy,

 

ostatnie wydarzenia na Ukrainie istotnie wpłynęły na sytuację w Polsce - obecnie głównie w zakresie wsparcia humanitarnego dla uciekających przed wojną kobiet i dzieci. W krótkim okresie czasu otoczenie opieką ponad miliona uchodźców jest dużym wyzwaniem, jednak niebawem trzeba będzie ich włączyć do naszego życia gospodarczego i społecznego.

 

Wiem, że wiele ośrodków aktywnie działa w zakresie organizacji wsparcia przybywających z Ukrainy. Wszystkich zachęcam do kontaktowania się z władzami lokalnymi i regionalnymi w zakresie udzielania wsparcia w aktywizacji zawodowej przybyłych z Ukrainy oraz reaktywacji prowadzonej przez nich działalności gospodarczej na Ukrainie w oparciu o Wasze zasoby merytoryczne i infrastrukturalne.

 

Niektóre organizacje wspierające rozwój gospodarczy uruchomiły specjalne ścieżki grantowe dla wsparcia takich działań. W najbliższym czasie Program RITA będzie rozpatrywał wnioski o uruchomienia wsparcia za pośrednictwem współpracujących stowarzyszeń czy fundacji z IOB ukierunkowanego na obywateli Ukrainy: LINK być może przyda się Wam ta informacja w budowie zasobów dla uruchomienia wsparcia dla naszych wschodnich sąsiadów

 

Marzena Mażewska, Prezes Zarządu SOOIPP

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.