W szkoleniu organizowanym przez SOOIPP i Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Zachodnia pt. "Od pomysłu do projektu. Horyzont Europa. Projektowy pakiet startowy", które odbyło się on-line 5.04.2022r. uczestniczyło 25 przedstawicieli Ośrodków Innowacji. Jego zadaniem było przybliżenie uczestnikom zasad ubiegania się o finansowanie ze środków Programu Horyzont, analizy założeń konkursów oraz wyszukiwania danych wyjściowych do tworzenia projektów.

Ważną częścią był warsztat poświęcony sposobom wyszukiwania partnerów do projektów. Uczestnicy poznali bazy danych, bazy partnerów, zasady ich wyszukiwania. Uczestnicy mogli sprawdzić w praktyce jak znaleźć partnera do projektu.

Szkolenie było częścią wstępną do planowanych niebawem dwudniowych warsztatów „na żywo” na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego podczas których uczestnicy m.in.: nauczą się określania czytelnego celu i kreatywnego formułowania założeń projektu, pracy koncepcyjnej i strategicznej dotyczącej konkretnej treści konkursu oraz jak tworzyć poszczególne punkty wniosku. Szkolenie prowadzone będzie metodą warsztatową przy dużym zaangażowaniu uczestników. Praca w grupach umożliwi praktyczne zdobycie wiedzy w zakresie pisania wniosków.

Niebawem podamy więcej informacji na temat tego szkolenia.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.