2022-07-11

Raport z badania ewaluacyjnego: „Barometr Innowacyjności. Program Operacyjny Inteligentny Rozwój”

Na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości dostępny jest raport z badania ewaluacyjnego: „Barometr Innowacyjności. Program Operacyjny Inteligentny Rozwój”, które  było realizowane w okresie: marzec 2018 – kwiecień 2022.

Badanie miało na celu:

  • pomiar wskaźników, umożliwiających bieżącą ocenę rezultatów wsparcia udzielonego przedsiębiorstwom (np. w sferze kondycji ekonomicznej i konkurencyjności, innowacyjności, wpływu na zatrudnienie, internacjonalizację działalności gospodarczej);
  • pozyskiwanie opinii i ocen przedsiębiorców o systemie wdrażania POIR oraz POPW (zarówno na etapie aplikowania o wsparcie programów, wyboru projektów, wdrażania i rozliczania projektów), pozwalających identyfikować problemy, formułować wnioski oraz podejmować czynności niezbędne w procesie doskonalenia strony wdrożeniowej programów; 
  • identyfikację najbardziej efektywnych mechanizmów wspierania przedsiębiorstw.

Wykonawcą badania było: konsorcjum firm - 1) MCM Institute Poland Sp. z o.o. (Lider Konsorcjum), 2) Fundacja Idea Rozwoju, 3) IDEA Instytut Sp. z o.o. 4) Exacto Sp. z o.o. 5) Realizacja Sp. z o.o.

Link do pełnego raportu: Barometr Innowacyjności. Program Operacyjny Inteligentny Rozwój - PARP - Centrum Rozwoju MŚP

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.