Nowa edycja programu
2023-01-31

Nowa edycja programu "Zielony Lider"

Ruszył nabór do kolejnej edycji programu "Zielony Lider". Rekrutacja trwa do 12 lutego 2023 r.

Jeśli jesteś lokalnym liderem, działasz na rzecz ochrony środowiska i klimatu i  chcesz się dowiedzieć jak można pozyskać środki UE na te działania - zgłoś się do programu „Zielony Lider”. 

„Zielony Lider" to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Fundację Sendzimira, który wspiera lokalnych liderów w pozyskiwaniu wiedzy i kompetencji na rzecz prowadzenia w swoich społecznościach działań związanych z ochroną środowiska i klimatu, a także skutecznego pozyskiwania funduszy Unii Europejskiej na ich realizację. W latach 2021-2022, w programie udział wzięło ponad 80 osób z 30 gmin z całej Polski.

Program oferuje e-learning, warsztaty stacjonarne, specjalistyczne doradztwo, wymianę doświadczeń oraz możliwość wyjazdu na wizytę studyjną w kraju i zagranicą. Efektem udziału w programie jest:

  • diagnoza ważnego dla gminy problemu środowiskowego,
  • dobranie najlepszych rozwiązań dopasowanych do lokalnych uwarunkowań,
  • wypracowanie przez każdy zespół planu działania, który może zostać zrealizowany w społeczności lokalnej i ułatwi pozyskanie środków zewnętrznych.

Film o programie: LINK
Prezentacja LINK 
Więcej informacji o programie na stronie LINK 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.