Ośrodki Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce. Raport z badania 2021
2022-03-29

Ośrodki Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce. Raport z badania 2021

Ośrodki Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce. Raport z badania 2021

Już jest! Najnowszy raport SOOIPP pt. „ Ośrodki Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce. Raport z badania 2021” (pod redakcją: M. Mażewska, A. Bąkowski, J. Rudawska)  jest dostępny na naszej stronie internetowej LINK.

Raport jest wynikiem badania przeprowadzonego na przełomie czerwca i lipca 2021 na instytucjach otoczenia biznesu spełniających definicję ośrodków innowacji stosowaną przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii w systemie akredytacji. 

Został on przygotowany w ramach projektu własnego stowarzyszenia przez zespół ekspertów SOOIPP w składzie:  Jerzy Bagiński, Justyna Cięgotura, Jarosław Chojecki, dr Anna Komarnicka, Marzena Mażewska, dr Joanna Rudawska, dr Marek Tomaszewski i dr Anna Tórz. 

Raport składa się z dwóch części. Pierwsza z nich obejmuje metodologię, ogólną analizę stanu ośrodków, ich lokalizacji, rodzajów oferowa­nych przedsiębiorstwom usług oraz przekrojowe analizy badanych ośrodków w podziale na ośrodki z za­pleczem infrastrukturalnym oraz ośrodki świadczące tzw. usługi miękkie. Druga część raportu to analiza potencjału badanych ośrodków w odniesieniu do poszczególnych rodzajów ich aktywności. Obejmuje usługi/funkcjonalności takie jak: usługi infrastrukturalne, doradztwo innowacyjne i podstawowe, akcelerację, inkubację, brokering, działalność B+R oraz demonstratory technologii. Każdy rozdział jest opatrzony wnioska­mi i rekomendacjami grupy ekspertów, którzy przygotowali i zrealizowali badanie.

Pragniemy  serdecznie podziękować wszystkim ośrodkom innowacji, które wzięły udział w ubiegłorocznym badaniu, bez Państwa zaangażowania niniejszy raport nie mógłby powstać.

Serdecznie zachęcamy do lektury!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.