Polski Fundusz Rozwoju  wspólnie z Partnerami rozpoczynają polski program akceleracyjny IDA – Innovative Dual-Use Technology Accelerator (Program IDA Bootcamp). SOOIPP pełni rolę partnera w ramach ekosystemu Ośrodków Innowacji.

Jeśli prowadzisz start-up, firmę lub jesteś w zespole naukowym, który rozwija technologie i ma potencjał technologii podwójnego zastosowania, zarówno na rynku cywilnym, jak i w celach obronnych możesz wciąć udział w tym bezpłatnym programie skierowanym do innowatorów.

Przed innowatorami w pilotażowym programie #IDABootcamp postawiono trzy wyzwania z obszaru pojazdów autonomicznych, bezpiecznego przesyłania danych oraz sztucznej inteligencji. Do programu mogą zgłosić się zespoły startup-ów, firm, spin-offów, firm i jednostek naukowych.

Jakie są warunki programu?

-rozwój technologii dual-use: o potencjale podwójnego zastosowania (rynek wojskowy
i cywilny) mające potencjał do skalowania,

-wdrożenie: szybka aplikacja technologii (ok. 6-9 miesięcy), preferowany TRL VI i powyżej,

-działalność: prowadzona i zarejestrowana w Polsce.

 

O tym, jak zaaplikować do programu i jak dokonać zgłoszenia, znajduje się pod linkiem: https://pfrsa.pl/ida

Zgłoszenia są do: 17 października br.

Partnerem technologicznym programu IDA Bootcamp jest PGZ Stocznia Wojenna, a całość realizowana jest we ścisłej współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej oraz Polską Grupą Zbrojeniową. Partnerem Merytorycznym jest Krakowski Park Technologiczny.

21 września o godzinie 13:00  odbył się pierwszy webinar, podczas którego uczestnicy dowiedzą się do kogo skierowany jest program, co mogą zyskać akcelerowane podmioty i jakie wyzwania na nie czekają. Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu, udostępniamy nagranie: LINK


Więcej informacji o programie IDA https://pfrsa.pl/ida

Informacje o IDA Bootcamp: https://pfrsa.pl/ida?zakladki=ida-bootcamp-rozwoj-i-sieciowanie

Formularz rejestracji dla innowatorów: https://pfrsa.pl/ida/formularz-zgloszeniowy-IDA-bootcamp https://pfrsa.pl/ida/formularz-zgloszeniowy-IDA-bootcamp

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.