Ponad 20 osobowa grupa uczestników z Ukrainy gościła we Wrocławskim Parku Przemysłowym w dniach 6-7 lutego, podczas wizyty studyjnej zorganizowanej przez Fundację Partnerstwa Międzynarodowego oraz DOZAMEL podmiot zarządzający Wrocławskim Parkiem Przemysłowym. Wśród uczestników był m.in.: Wicemer Winnicy Andrii Ocheretnyi, przedstawiciele zarządów miast, rad miejskich i urzędów miast: Winnica (Vinnytsia), Fastów (Fastiv), Sławutycz (Slawutych), Kamionka Bużańska (Kamjanka-Buźka), Łanowca, Lwowa, Tarnopola i Drohobycza. Gościem honorowym był Konsul Generalny Ukrainy we Wrocławiu Yurii Tokar. Punktem kulminacyjnym pierwszego dnia wizyty w WPP było uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy DOZAMELEM, a samorządem Miasta Winnica, który zarządza trzema parkami przemysłowymi i technologicznymi.

Drugi dzień wizyty studyjnej wypełniły warsztaty, przygotowane przez Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce oraz Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej. Moderatorami warsztatów byli: Marzena Mażewska - Pełnomocnik ds. Standardów SOOIPP, Marek Winkowski – Wiceprezes SOOIPP i Piotr Kubiński – Prezes SOOIPP.
Podczas warsztatów uczestnicy analizowali i omawiali, zagadnienia związane z pożądanymi uregulowaniami prawnymi na poziomie krajowym i lokalnym, dotyczącymi tworzenia i zarządzania parkami przemysłowymi w Ukrainie. Dyskutowano na temat oczekiwań krajowego biznesu w zakresie regulacji podatkowych i praw majątkowych oraz zachęt dla pozyskania inwestorów zagranicznych. Zastanawiano się także nad potrzebami samych parków przemysłowych – pod kątem kompetencji potrzebnych w skutecznym przyciąganiu inwestorów. W oparciu o dyskutowane na warsztatach zagadnienia oraz wypracowane wnioski powstanie syntetyczny dokument opisujący zasady funkcjonowania i najważniejsze potrzeby parków przemysłowych w Ukrainie, który posłuży do dalszych prac na rozwojem i pozyskiwaniem finansowania dla tych form aktywizacji ukraińskiej gospodarki oraz wskaże obszary dalszej międzynarodowej współpracy.


Szczegółowy opis wydarzenia na stronie WPP: LINK 

Fot. Wrocławski Park Przemysłowy

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.